Giysilerin Genel Bakımı ve Notlar - Laundry Management

İçeriğe git

Ana menü:

GİYSİLERİN GENEL BAKIMI

YIKAMA
Giysiler yıkanmadan önce çok fazla kirlenmesine izin vermeyin. Giysilerinizin yıkanmadan önce, her zaman kuru ve havalandırılmış olmasına özen gösterin. Giysilerinizi yıkamadan önce ceplerini mutlaka kontrol edin, düğmelerini çözün ve yakalarını kaldırın. Çamaşır makinenizi gereğinden fazla doldurmayın. Giysilerinizin üzerinde bulunan yıkama talimatlarının en üst ısı derecesinin üzerinde yıkama programı seçmeyin. Beyazların daha uzun süre beyaz kalması için beyazlar ile renklileri ayrı yıkayın.

ELDE YIKAMA
Renkli giysiler ilk yıkamalarda renk verebilir ve su boyanabilir. Bu nedenle ilk yıkamada giysinizi diğer giysilerle bir arada yıkamayın. Elde yıkamayı her zaman soğuksu ile yapın ve önceden suya bastırmayın. Giysiyi suya sokmadan önce sabun veya deterjanın çözülmüş olmasına dikkat edin. Giysiyi çitilemeden ve iyice durulayarak yıkayın.

KURUTMA
Ağır giysilerinizi deforme olmamaları için katlayın. Eğer giysiniz renkli ise doğrudan güneş ışığına ve kuvvetli rüzgara bırakmayın. Eğer kapalı mekanda askıda kurutulacaksa, mekanda hava akımı olmasına özen gösterin. Örgü giysilerinizi düz bir yüzeye serilmiş havlu üzerinde kurumaya bırakın. Güneşe asmayın ve kalorifer üzerine sermeyin. Deforme olabilecek giysilerinizi formlarının bozulmaması için gererek serin.

ÇAMAŞIR SUYU KULLANIMI
Çamaşır suyu kullanmadan önce mutlaka bakım etiketini dikkatle okuyun. Yalnızca soğuk su uygulayın. Demir, bakır ya da prinç kap kullanmayın.

ÜTÜLEME
Ütülenecek giysilerin bakım etiketlerindeki talimatlara göre grupladıktan sonra en düşük ısı derecesi ile ütülemeye balayın. Yüksek ısı derecesine geçmek için birkaç dakika bekleyin. Giysilerinizi hafif nemli iken ütüleyin. Ütünüzü soğumaya bırakmadan önce altına yapışmış olabilecek herhangi bir artığı nemli bir bez ile temizleyin.


NOTLAR
Yüksek Isı
Kumaşlar için her zaman zararlıdır.
Santrifüjlü makineler ve direkt olarak güneşte kurutma
Giysilerin keçeleşmesine neden olur.
İnatçı Lekeler
İnatçı lekelerin çıkarılması için mutlaka uzmanına başvurulmalıdır. Aksi takdirde lekeler daha kalıcı hale gelebilir.
Beyazlatıcılar
Çamaşır suyu kumaşın elyafını yıprattığı için çamaşır suyuna tercih edilmelidir.
Kuru Temizleme
Astarlı ve telalı giysiler her zaman kuru temizlemeye gönderilmelidir.
Hassas Kumaşlar
Hassas kumaşların temizlik ve bakımında mutlaka özel deterjanlar kullanılmalıdır.
Deterjan Lekeleri
Deterjanların leke bırakmaması için suda iyice çözülmeleri gerekmektedir.

desing by Snga
Tüm hakları Laundrymanagement.com'a aittir. Sitedeki materyaller izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Hakkımızda
Gizlilik
Kullanım Şarları
Firma Ekleyin
Üye Olun
Reklam Verin
İletişim
Üye Giriş
İçeriğe dön | Ana menüye dön